Badania Adelphi University Center for Health Innovation pokazały, że ​​44 proc. dorosłych Amerykanów nie ma apteczek pierwszej pomocy, a 48 proc. nie ma środków ratunkowych na wypadek katastrofy, a 53 proc. Amerykanów nie ma w domu zapasu wody i niepsującej się żywności nawet na 3 dni.

Wyniki badań, które szokują Amerykanów, w Polsce wydają się być bardzo dobrym wynikiem i można odwrócić kota ogonem i powiedzieć, że – w porównaniu z Polakami – Amerykanie są doskonale przygotowani na awaryjne sytuacje.

Mogę się założyć, że gdyby w Polsce robiono podobne badania, odsetek osób zgłaszających nieprzygotowanie byłby o wiele wyższy. A to, że takich badań się w Polsce jak dotąd nie robiło, wcale nie znaczy, że możemy spać spokojnie.

 


Źródło: https://consumer.healthday.com/mental-health-information-25/behavior-health-news-56/many-americans-not-prepared-for-disasters-poll-666756.html

Witryna używa plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych. Więcej informacji na temat ciasteczek znajdziesz w Polityce prywatności. View more
Accept